Totally free Chinese Internet dating sites
Nisan 29, 2010
Yağmur İndirme Sistemleri Uygulama Animasyonu
Ocak 9, 2019

Çelik oluk tercih etmeniz için 5 neden !

ÇELİK YAĞMUR İNDİRME SİSTEMLERİNİ SEÇMENİZ İÇİN 5 NEDEN
Binalarımızın yağmur indirme sistemlerini seçerken aklımızda sorular olur, hangi malzemeden yapılmış oluk ve iniş borularını seçmeliyim? Seçeneklerimiz arasında plastik, alüminyum olabilir. Bizim önerimiz her zaman çelikten yana olacaktır peki neden? Bu yazımızda plastik ve alüminyuma karşı neden Lindab çelik olukları seçmenizi birkaç nedenle açıklamaya çalışacağız.
Lindab 50 yılı aşkın süredir çeliği işleyerek inşaat materyalleri üretiyor. Her yıl 200.000 tondan fazla çelik, farklı kanallarla binalarda yerini alıyor. Kısacası Lindab çelik işlerken ne yaptığını çok iyi biliyor ve ürünlerini sürekli testlere tabi tutuyor.

1- Çelik diğer tüm yağmur indirme sistemleri malzemelerinden daha az karbon ayak izi bırakır.
Çelik %100 geri dönüştürülebilir çevre dostu malzemedir. Sürdürülebilirlik için Lindab yağmur indirme sistemleri doğal olan bu çelik saclardan üretilir.

2- Çeliğin şekli bozulmaz
Hemen hemen tüm malzemeler ısı farklılıklarından etkilenir, hava şartlarına bağlı olarak genleşir ya da büzüşür. Çelik, alüminyum ve plastik karşılaştırıldığında, çeliğin hareketi çok azdır. Bu durum şunu gösteriyor, diğer materyallere göre çelik yağmur indirme sistemleri kurulumu yaptığınız gibi kalacaktır, bağlantı ve sabitleme noktalarında genleşmeden kaynaklı bir problem olmayacaktır.

çelik alüminyum ve plastik termal genleşme tablosu

çelik alüminyum ve plastik termal genleşme tablosu

 

3- Lindab yağmur indirme sistemleri uzun ömürlüdür
Çelikten yapılmış yağmur oluk sistemi 70 yılı aşkın bir süre dayanabilir. Bu uzun ömür süresine yardımcı olması ve ürünlerin paslanmaması için çeliklerin üzerine 350gr/m² çinko kaplama yapılır. Bu sistem, çinko iyonlarının çizik ve kesik yerlere doğru kararlı hareketi sayesinde ürüne kendini iyileştirme özelliği kazandırır.

4- Çelik gibi kuvvetli
Çelik bütün modern yapılarda değişik noktalarda kullanılır. Bunun nedeni nedir? Çelik güçtür. Kar, dolu ağaçlardan düşen dal parçaları ve diğer dış etkiler kolayca alüminyum ya da plastikten yapılmış yağmur indirme sistemlerine zarar verebilir. Bu noktada çelik yağmur indirme sistemleri rakiplerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

5- Çelik aslında plastik ve alüminyumdan daha ucuzdur
Çeliğin başlangıç maliyeti alüminyum ve plastiğe göre daha yüksektir. Lindab bunu kabul ediyor ancak çelik yağmur indirme sistemlerinin ömür süresini ve bakım maliyetini göz önüne aldığımızda rakiplerine göre çok daha avantajlıdır. Bu doğrultuda çelik yağmur indirme sistemleri yaşam döngüsü çok daha fazla olduğundan maliyeti diğer materyallere göre daha düşüktür.

Comments are closed.